1. ERAS Kongresi 3-5 Mayıs 2018 tarihinde Sheraton Kongre Merkezi'nde yapılacaktır. Bildiri son gönderim tarihi 10 Nisan 2018'dir.

   
 
  ANTALYAÇok Değerli Sağlık Çalışanları,

Bütün Dünya’da hızla yaygınlaşan ERAS kavramının Türkiye’de de farkındalığının artması ile bu alandaki bilimsel etkinlikleri koordine ve entegre etmek amacıyla kurulan Derneğimiz ilk Ulusal Kongresini 3 - 5 Mayıs 2018 tarihlerinde Ankara Sheraton Kongre Merkezinde yapacaktır. Kongre bu alanda çok ünlü Uluslararası konuşmacıların da katılımı ile 3 Mayıs günü öğlen saatlerinde başlayıp, 5 Mayıs öğlen sona erecektir.

Derneğimizin daha önce Ankara’da ve Türkiye’nin bazı illerinde yaptığı bilimsel etkinliklerde sağlığın tüm alanlarındaki çalışanlarının (hekim, hemşire, diyetisyen, eczacı gibi) ve endüstrinin konuya ilgisinin çok yüksek olduğunun görülmesi nedeniyle katılımın kolay ve yüksek olmasını sağlamak amacıyla kongrenin Ankara’da yapılmasına ve fıyatların da en uygun düzeyde tutulmasına karar verildi.

Çeşitli merkezlerde uzunca bir süredir ERAS protokollerine uygun ameliyatlar yapıldığını bildiğimiz için bu çalışmaların bilimsel değer kazanmasına destek olmak amacıyla kongre programı içerisinde bildiri ve poster oturumları da planlanacaktır.

Güzel ve yararlı bir kongre geçirmek ümidiyle Yönetim Kurulu adına saygı ve sevgiler sunarım.


Dr. R. Haldun Gündoğdu
ERAS Derneği Başkanı